MOLIGRAF F1 5W-40

ELF aracınızın ömrünü sizin de konforunuzu düşünüyor. ELF Moligraf F1 5W-40 A3/B4 Benzinli Dizel Motor Yağı aracınızı koruyan sentetik teknolojisi ile üretiliyor. Gelişmiş teknolojisi ile motor üreticisi olan firmaların da en büyük beklentisini karşılamayı başarıyor ve yağ değişim sürelerini uzatıyor. ELF Moligraf F1 5W-40 A3/B4 sentetik özelliği ve sıcaklığa dayanıklı yapısı ile dikkat çekiyor. Motor tortularını azaltmak isteyenler için güçlü bir alternatif olarak öne çıkan ürün düşük sıcaklıklarda ve yüksek sıcaklıklarda gösterdiği performans ile de beğeni topluyor. Motorların yüksek basıncına dayanıklılığı ile dikkat çeken ürün, daha geniş aralıklarla yağ değiştirmek isteyenler ve daha uzun ömürlü bir motor isteyenler için ideal seçim olarak öne çıkıyor. Yüksek koruma sağlayan performansı ile hem benzinli hem de dizel binek araç sahiplerine hitap eden ELF Moligraf F1 5W-40 A3/B4 kullanıcılarına soğuk havalarda motoru ilk çalıştırma için kolaylık da vadediyor.

Motorunuzu Güvende ve Etkin Tutacak Özellikler

  • Yüksek performanslı dolaşımı ile kir, çapak ve tozları yağ filtresine taşıyarak motor parçalarının temizlenmesini sağlıyor. 
  • Tüm iklim koşullarında ve tüm sürüş biçimlerinde gösterdiği etkin performans ile dört mevsim ve her türlü yol şartlarında sürücülerin yanında yer alıyor.
  • ELF Moligraf F1 5W-40 A3/B4 Benzinli Dizel Motor Yağı kalitesi ile sürtünmeyi en aza indirerek enerjiden tasarruf etmenizi sağlıyor. Azalan sürtünme, yakıt tasarrufu sağlarken aynı zamanda motor parçalarının birbirine sürtünmeleri sonucu oluşan aşınmalarını da engelliyor.
  • İlk çalıştırmada ya da uzun süreli duruşlardan sonraki çalıştırmada, hareketli motor parçalarının yağlanmaya başlamasına kadar geçen en kritik sürede, sahip olduğu özel formülü ile metal yüzeyleri hızla kuşatarak aşınmayı önlemede daha iyi bir başarı gösteriyor.
  • Isıya karşı gösterdiği yüksek direnç ve etkin oksidasyon koruması ile her tür zorlu koşulda motorunu korumayı ve verimi sürekli kılmayı başarıyor. Yüksek termal stabilitesinin diğer bir yararı da yüksek ısıya maruz kalan motorun hareketli parçalarının soğutulmasında, dolayısıyla performans ve dayanıklılığının artmasında belirginleşiyor. 

Teknik Özellikler / Diğer Özellikler

  • Viskozite: 5W-40
  • Miktar: 4 lt
  • Üretim Yılı: 2019
  • Araç Türü: Benzinli ve Dizel
  • Uluslararası Onaylar: ACEA: A3/B4 – API: SM/CF

ELF: Geleceği Öngörüyor

1967’de Fransız hükümetine ait bir şirket olarak doğan ELF, 2000 yılında TOTAL ile birleşerek büyük bir ivme kazandırdığı yolculuğuna dünyanın en büyük petrol şirketlerinden biri olarak devam ediyor. ELF, uzmanlık isteyen yüksek kaliteli ürünlerini tutku ve mükemmellik ile üreterek Premium alanda beklentisi olan seçkin kullanıcıları için sunuyor.

5W-40 Viskozite ile Etkin Kullanım Güçlü Motor 

Basit olarak yağın kalınlığının ölçüsü olarak ifade edilebilecek olan viskozite, diğer bir tanımla sıvının akmaya karşı gösterdiği direncin sayısal değeri olarak biliniyor. ELF Moligraf F1 5W-40 A3/B4 Benzinli Dizel Motor Yağı sahip olduğu viskozite değeri ile her duruma uyum sağlıyor. Hem kış aylarında ya da ilk çalıştırma öncesindeki motor soğukluğunda hem de yaz aylarında ya da motor ısındıktan sonraki aşamada uygun akışkanlığa sahip olmasıyla araç sahiplerine güven veriyor. Buharlaşma katsayısının minimal oluşu yüksek sıcaklıktaki motor çalışma süresince yağ eksiltmeyi en aza indirgeyerek yağ tüketiminde tasarruf sağladığı gibi yağ değişim süresini uzatarak zamandan da kazanmanızı sağlıyor. Düşük sıcaklıkta sahip olduğu yüksek akıcılıkla kısa mesafeli sürüşlerde ve uzun mesafeli sürüşlerin ilk anlarındaki riskli zamanlarda hızla ulaştığı parçaların korunmasını sağlayarak motorunuzun ömrünü uzatıyor. Tüm bu özellikler aynı zamanda dizel ve benzinli binek araç kullanıcıları için ekonomik olarak büyük bir avantaj sağlamış oluyor.


Ürün Özellikleri:

 

ELF sentetik teknolojisi ile üretilen çok yüksek performanslı, tüm benzinli ve dizel binek araçlar için tasarlanmıştır.