LR-37 ORGA-SI

LR-37 ORGA-SI , “Si-OAT” (silikatlarla güçlendirilmiş organik teknoloji), etilen glikol ve “Demineralize Su” ile formüle edilmiş kullanıma hazır bir sıvıdır (su/antifriz karışımını yapmaktan kaçınır).

LR-37 ORGA-SI , herhangi bir motor tipinin (binek araçları, ticari araçlar, ağır vasıtalar, bayındırlık ve tarım ekipmanları, motosikletler vb.) herhangi bir soğutma devresinde (dökme demir, alüminyum vb.) kullanılır. üretici bir “Si-OAT” sıvısı önerir.

Özellikler ve avantajlar

Çift “Si-OAT” ilavesi ile LR-37 ORGA-SI, uzun süreli korozyona karşı mükemmel koruma sağlayarak, daha uzun yağ değişim aralıklarına olanak tanır (üreticinin tavsiyelerine göre),

LR-37 ORGA-SI , kalorilerin verimli bir şekilde boşaltılmasına izin veren termal iletkenlik ve özgül ısı sunar, yüksek kaynama noktasına sahiptir, kullanımda buharlaşma neredeyse yoktur,

LR-37 ORGA-SI , silindir kapağını ve soğutma devresini kavitasyon olgusuna (sıvının akışındaki türbülans) karşı çok etkili bir şekilde korur, aşırı sıcaklıklarda bile devreyi donmaya karşı korur, Nitritli  bir formülasyona sahiptir, amin, borat ve fosfat içermeyen katkı maddeleri (Çevre koruma ve toksisite azaltma).