ELF SPORTI TXI 15W-40

Elf Sporti TXI 15W-40 Motor Yağı 4 lt

Uzun Ar-Ge faaliyetleri sonucunda geliştirilen ve zorlu Formula 1 koşullarında test edilen Elf Sporti TXI 15W40 4 lt Motor Yağı, yüksek performans ve yakıt tasarrufu vadediyor. Tam sentetik yapısı ile üstün motor koruması da sağlayan Elf 15W40 Motor Yağı, benzinli ve dizel tüm motor tiplerinde kullanılabiliyor.

Tüm Hava Şartlarında Üstün Performans

  • Tüm motor parçalarına ulaşarak parçalar arasında ince bir film tabakası oluşturan Elf motor yağı, sürtünmeyi ve aşınmayı en aza indiriyor.
  • Sürtünmeyi ve aşınmayı azalttığı için hem motorun ömrünü uzatıyor hem de tortu oluşumunu engelleyerek motorun daha temiz kalmasını sağlıyor.
  • Motorun ve motoru oluşturan diğer parçaların aşırı ısınmasını da engelliyor.
  • Tam sentetik yapısı ile her türlü hava ve iklim şartında, en zorlu sürüş koşullarında bile motorun performans kaybını önlüyor.
  • Egzoz gazlarının zararlı etkilerini de en aza indiriyor ve egzoz gazlarındaki partikül miktarını %15'e varan oranlarda azaltıyor.

Üstün Motor Performansı Sağlayan Teknik Özellikler

  • Viskozite: 15W 40
  • Ürünün Miktarı: 4 lt
  • Motor Tipi: Tüm motor tipleri
  •  
  • Düşük Viskozite Seviyesi İle Üstün Performans

Motorun uzun süre çalışmadığı durumlarda karterde biriken yağ, marşa bastığınız anda motora ve tüm motor parçalarına iletiliyor. Kullanılan motor yağının viskozite seviyesi yağın karterden çıkıp motora ulaşmasında büyük rol oynuyor. Düşük vaskozite seviyesine sahip olan 15W40 Elf Motor Yağı, düşük sıcaklıklarda bile daha akışkan bir hâl alarak motorun ilk çalıştırıldığı andan itibaren tüm parçalara mıknatıs gibi yapışıyor. Böylece aşınmanın ve sürtünmenin en fazla olduğu ilk çalıştırma anında bile motora maksimum koruma sağlıyor.

Madeni Yağ Sektörünün Öncü Markası

Madeni yağ sektörünün öncü markaları arasında yer alan Fransız menşeli Elf, yüksek performans sağlayan ve Renault'un F1 araçlarında test edilen motor yağlarıyla bilinirliği en fazla olan madeni yağ markaları arasında yer alıyor.

 

Elf güvencesiyle, yüksek performanslı Elf sentetik teknoloji motor yağı tüm benzinli ve dizel araçlar için tasarlanmıştır.  Tüm son teknoloji motorlar için modern Elf sentetik tabanlı teknolojik motor yağı, özenle seçilmiş performans ve miktar katkılarıyla oluşur. Katalitik konvertörlü veya katalitik konvertörsüz tüm benzinli ve dizel motorların, turbo şarjlı veya doğal olarak aspiratörlü araçların ve hafif ticari araçların en çeşitli hava ve hizmet koşullarında en iyi şekilde yağlanmasını sağlar.

Özellik ve Faydaları

Elf’in yarı sentetik teknolojisi ile üretilmiş çok yüksek performanslı benzinli, LPG ve dizel motorlar için motor yağıdır. İlk çalıştırmadan itibaren üstün akışkanlık özelliği sayesinde motorun her noktası klasik madeni yağlara göre çok daha hızlı yağlanır ve aşınma önemli miktarda azaltılarak motor ömrünü uzatır.  Yakıt ekonomisi performansı çok yüksektir.  Motor üreticilerinin gereksinimlerini karşılayan geliştirilmiş aşınma önleyici özel formülü ile üretilmiştir.

Adet: 1

Miktar: 4 Litre

Viskozite: 15W 40

 

Avantajları

Özellikle soğuk havalarda daha fazla olmak kaydı ile şehir içi kullanımlarda % 6.5''e varan benzin tasarrufu sağlar.

Ürünün başlıca faydalarını sıralamak gerekirse;

• Araçlarda motorun hareket eden aksamında bulunan parçalara tutunarak motor ile bu parçalar arasında bir tabaka oluşturur ve sürtünmeyi ve buna bağlı olarak motorun aşınmasını azaltır.

• Motor performansında süreklilik sağlayacak motor yağı arayan sürücüler içindir.

• Egzoz gazlarının çevreye verdiği zararı düşürür.

• İçerdiği üstün deterjan ve dağıtıcı katkılarla motoru tüm zor şartlarda temiz tutar, yüksek ısı ile oksidasyona karşı direnç sağlar.

• Uzun kullanım ömrüne sahiptir.

 

Kullanım Alanı ve Şekli

Tüm yol şartları kullanımına uygundur. Tüm dizel, LPG ve benzinli motorlar, direk ve direk olmayan enjeksiyon sistemleri için uygundur.

Elf Sporti TXI 15W 40 motor yağı araç üreticileri tarafından önerilen ACEA A3/B4 ya da API SL/CF özelliğe sahip tüm araçlarda kullanıma uygun bir üründür. Bununla birlikte aracın motorunu korumak için Elf Sporti TXI motor yağlarının kullanım şekli ve araç modeline göre değişen periyotlarda değiştirilmesi önerilir. Aracınıza en uygun yağı için, aracınızın kullanım kılavuzuna ve ürün spesifikasyonlarına bakın.